facebook
CZK
menu eshop

Společnost Revision Military navrhuje a vyrábí vojenské balistické brýle, které jsou zavedeny v ozbrojených složkách po celém světě.

balistické brýle, střelecko-taktické brýle, taktické brýle, revisionmilitary, revision, armádní brýle, brýle pro policii, ochranné brýle, protistřepinové brýle

menu
Technologie i-Vis
Sawfly MaxWrap R3
Shadowstrike
StingerHawk
Snowhawk

O značce Revision

Společnost Revision Military je americká společnost zaměřená na vývoj, design a výrobu vojenských ochranných brýlí, které splňují nejpřísnější požadavky ozbrojených sil po celém světě.

Brýle jsou vyráběny ve státě Vermont, USA, firma je držitelem certifikátu ISO 9001-2015. 

Většina produktů je na seznamu APEL, který vydává instituce PEO Soldier (Program Executive Officer Soldier). APEL je seznam ochranných brýlí schválených pro použití v US Military. Všechny brýle na tomto seznamu byly podrobeny důkladnému testování, aby byly zajištěny důležité parametry, které brýle musí splňovat:

  • perfektní optické vlastnosti (brýle nesmí zkreslovat, musí mít 100% UV filtry, musí mít správnou světelnou propustnost, nesmí omezovat vidění uživatele)
  • perfektní konstrukční vlastnosti (použité materiály musí být zdravotně nezávadné, brýle musí být odolné pro použití ve vojenském prostředí, musí být odolné vůči slané vodě, chemickým prostředkům DEET, odolné vůči vzplanutí atd.)
  • maximálně odolné proti úlomkům a střepinám (balistická odolnost)
  • maximální komfort i při dlouhodobém nošení.

Tyto parametry jsou specifikované normou MIL-PRF. Tato norma je čas od času aktualizována a v současné době je platná verze označena MIL-PRF-32432A. Protistřepinová odolnost je rozdělena dle této normy do tříd 1 až 3. Pro taktické brýle (goggle) je to třída 2 a 3, pro střelecko-taktické brýle (spectacles) je to třída 1 (MIL-PRF-32432A, odstavec 3.8.4.1 Protistřepinová odolnost). 

Dalšími normami, které brýle musí splňovat, jsou pro USA ANSI Z87.1 (poslední verzí je Z87.1-2020) a evropská EN166, EN170 a EN172. 

Některé brýle nejsou na seznamu APEL, protože byly vyvinuty pro jiné ozbrojené složky (např. Bullet Ant a Wolfspider byly určeny pro Britskou armádu), Sawfly MaxWrap pro německý Bundeswehr.

Kdo patří mezi zakázníky Revision? Ozbrojené složky (Speciální síly, pozemní vojsko, námořnictvo, speciální policejní a protiteroristické jednotky) například těchto zemí: Velká Británie (program Virtus), Nizozemí, Bundeswehr, Belgie, Armasuisse, Dánsko, Kanadská armáda, US Army, Ukrajinská armáda, Gruzínská armáda, Srbské speciální síly, Policie ČR, Ministerstvo obrany ČR atd...

(Reference na dotaz). 

 

Recenze na fotochromatické brýle Hellfly na www.policista.cz

Recenze na takticko-střelecké brýle Sawfly, Sawfly MaxWrap a StingerHawk na Soldato.

 Recenze na Sawfly.

Soldier Systems